خانه‌ای هوشمندتر با روتر وای‌فای جدید گوگل

 

به گزارش “گروه علم و فناوری” عصرایران، آن‌ها از اپلیکیشنی که در حال حاضر برای سیستم عامل های اندروید و iOS موجود است، استفاده می کند و از طریق آن کاربر می تواند دستگاه های شبکه شده را مدیریت کند، میزان سرعتی که هر دستگاه دارد را مشاهده کند و اتصالات را اولویت بندی کند. این اپلیکیشن به عیب یابی مشکلات شبکه نیز کمک خواهد کرد و پیشنهاداتی را در صورت وجود مشکل اتصال ارائه می کند.

به گفته گوگل، طراحی استوانه ای آن‌هاب اجازه نفوذ هرچه بهتر سیگنال وای فای به نقاط مختلف خانه را می دهد. همچنین با توجه به طراحی ظاهری زیبا دیگر نیازی نیست تا آن را به واسطه ناهمخوانی با دکور خانه پنهان کنید و از این رو عملکرد وای فای تحت تاثیر قرار نمی گیرد.

روتر آن‌هاب که طی همکاری گوگل با شرکت تی‌پی لینک تولید شده است دارای 13 آنتن داخلی است و از IEEE 802.11a/b/g/n/ac با سرعتی تا 1900 Mbps در فرکانس های 2.4 و 5 گیگاهرتز پشتیبانی می کند. این روتر به صورت اتوماتیک بهترین کانال را برای ارسال سیگنال انتخاب می کند.

آن‌هاب از بلوتوث و زبان خانه هوشمند Weave گوگل پشتیبانی می کند و این شرکت معتقد است قادر به پشیبانی از دستگاه های خانه هوشمند در آینده خواهد بود. این روتر تنها دارای یک درگاه اترنت است و از این رو ممکن است برای کاربرانی که بیش از یک رایانه قدیمی فاقد کارت وای فای دارند، مشکل ساز باشد. همچنین، آن‌هاب به یک درگاه یواس‌بی 3.0 مجهز شده تا اتصال دیسک سخت اکسترنال یا چاپگر غیر بی سیم به آن امکان پذیر باشد.

پیش فروش روتر آن‌هاب در آمریکا با قیمت 199.99 دلار آغاز شده است و عرضه آن از سی و یکم آگوست در آمریکا و کانادا صورت می گیرد. هیچ خبری درباره عرضه جهانی این محصول تاکنون منتشر نشده است.