خرید جدید سیسکو در زمینه تحلیل سریع کلان داده‌ها

شرکت سیسکو اوایل ماه جاری اعلام کرد که می‌خواهد گام‌های بلندتری در عرصه اینترنت اشیاء(IoT) بردارد و در این زمینه محصولات تخصصی خود را برای کارخانه‌ها، سیستم‌های حمل و نقل، مراکز خدماتی و صنایع نفت و گاز ارائه دهد.
سیسکو به منظور انجام بخشی از این سرمایه‌گذاری بزرگ روز گذشته اعلام کرد شرکت ParStream را خریداری کرده است. این شرکت به صورت ویژه محصولات تخصصی در زمینه مراکز داده تحلیلی را ارائه می‌دهد و شرکت‌های مختلف امکان می‌هد تا حجم وسیع اطلاعات را در آن واحد تحقیق کنند و بتوانند نتایج آن را در زمینه‌های گوناگون مورد استفاده قرار دهند.
به گفته سیسکو، این خرید هم‌اکنون مراحل پایانی خود را به سر می‌برد و پیش‌بینی شده است که واگذاری کامل در پایان فصل دوم سال مالی ۲۰۱۶ انجام شود.
«راب سالوانیو» مدیر سرمایه‌گذاری سیسکو توضیح داد که خرید شرکت ParStream به آنها کمک می‌کند تا بتوانند سریع‌تر و وسیع‌تر از قلب کلان داده‌ها را تحلیل کنند، از این تحلیل‌ها نتایج دقیق‌تری ارائه دهند و میلیون‌ها داده را در آن واحد فیلتر کنند تا کسب و کارهای مختلف بتوانند از اطلاعات موجود به صورت کاربردی استفاده کنند.
به گفته سالوانیو، سیسکو بر این باور است که ارزش IT را داده‌ها تعیین می‌کنند و هرچه این داده‌ها بهتر و دقیق‌تر تحلیل شوند، خدمات بهتری در این زمینه ارائه شده است.
استراتژی جدید سیسکو این است که بتواند در عرصه اینترنت اشیاء گام‌های گسترده بردارد و تقویت خدمات تحلیل کلان داده نیز بخشی از این استراتژی بزرگ محسوب می‌شود.
سیسکو مدعی تلاش برای مقابله با جاسوسی‌های آمریکا شد

شرکت سخت‌افزاری سیسکو که اعتبار خود را بر اثر افشاگری‌های ادوارد اسنودن به شدت از دست داده در تلاش برای بازگرداندن اعتماد آنهاست.
به گزارش ایتنا از فارس، بر اساس اسناد و تصاویری که اسنودن دو سال قبل منتشر کرد آژانس امنیت ملی آمریکا با بازکردن و دستکاری برخی سخت‌افزارهای ساخت این شرکت تلاش می‌کند تا ابزار و ادوات جاسوسی در آنها نصب کند.
انتشار این اسناد باعث شد بسیاری از مشتریان خارجی سیسکو و به خصوص چین دیگر اعتمادی به این شرکت آمریکایی نداشته باشند.
سیسکو می‌گوید تمهیدات امنیتی را در زمان تولید محصولاتش افزایش داده و برنامه‌ای آزمایشی طراحی کرده که به مشتریان امکان می‌دهد محصولات سیسکو را برای کسب اطمینان از امنیتش مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار دهند.
شرکت یاد شده هدف از این کار را افزایش شفافیت و رفع نگرانی‌های موجود در مورد سواستفاده جاسوسان و جانیان آنلاین دانسته است.
ادنا کونوی یکی از مدیران امنیتی سیسکو در این مورد گفته است من نگران دستکاری، جاسوسی و قطع فعالیت تولیداتمان هستم. ما نگران نقض حقوق مالکیت معنوی و راه‌حل‌های تقلبی هم هستیم.
پس از افشاگری‌های ادوارد اسنودن سیسکو با بحران درآمد مواجه شده و درآمد آن در سال ۲۰۱۵ در مقایسه با سال قبل ۲۱ درصد کاهش یافته و سهم آن از بازار روتر و دیگر سخت‌افزارهای شبکه‌ای هم کمتر شده است. این شرکت هرگونه همکاری با آژانس امنیت ملی آمریکا را هم انکار کرده است.
برترین زنان دنیای آی تی در سال ۲۰۱۵

هر ساله با نزدیک شدن به ماه های پایانی سال و آغاز سال میلادی جدید، برترین های هر حوزه معرفی می شوند تا از تلاش و کوشش های آنها تقدیر شود.معرفی قدرتمندترین و برترین زنان حوزه آی تی در سال ۲۰۱۵ میلادی نیز از این قائده مستثنی نیست.
* سوزان وجیسکی
دوازدهمین زن ثروتمند دنیا و سومین زن برتر حوزه آی تی در سال ۲۰۱۴، امسال نیز در لیست برترین های این حوزه قرار دارد.مدیرعامل کمپانی یوتیوب که یکی از بزرگترین کمپانی‌ های جهان محسوب می‌شود در سال ۱۹۹۹ به گوگل پیوست. در پس تمام تبلیغات شرکت گوگل از جمله Analytics ،Adsense و … می توان ردپایی از ووجیسکی یافت. وی همان شخصی است که گاراژش را به سرگی برین و لری پیج اجاره داد تا بتوانند فعالیت های خود را انجام دهند.
* شریل سندبرگ
خالق «لین-این» (Lean-In)،اولین زنی است که به هیئت مدیره فیسبوک پیوست. سندبرگ، فارغ التحصیل دانشگاه هاروارد بوده و بسیاری از موفقیت های فیسبوک را می توان به درک روشن او از اقتصاد نسبت داد. این سندبرگ بود که به فیسبوک کمک کرد همگانی شود و جریان نقدینگی دیجیتال این کمپانی را نیز بسیار توسعه داد. سندبرگ از سال ۲۰۰۸ میلادی به عنوان مدیر بخش عملیات وارد شرکت فیس بوک شد. وی در سال ۲۰۱۴ میلادی نیز به عنوان برترین زن حوزه آی تی نام گرفته بود.وی همچنین به عنوان یکی از ثروتمندترین زنان سیلیکن ولی شناخته می شود.
* ماریسا مایر
وی که به عنوان یکی از پنج زن برتر سال ۲۰۱۴ میلادی معرفی شده و در رتبه بندی مجله فوربز نیز هجدهمین زن مشهور و ثروتمند دنیا لقب گرفته بود،حدودا سه سال است که به عنوان مدیر عامل یاهو منصوب شده است .گفتنی است او رابه عنوان یکی از جوانترین مدیران تکنولوژی می شناسند. ماریسا مایر در سال ۲۰۱۵ میلادی نیز به عنوان یکی از برترین های این حوزه معرفی شده است.
* اورسولا برنز
نخستین مدیرعامل زن آمریکایی – آفریقایی‌‌ تباری که به ریاست یکی از شرکت‌ های منتخب مجله سالانه فورچون (Fortune) منصوب شده که ۵۰۰ شرکت بزرگ آمریکا را رده‌ بندی می‌ کند،رئیس و مدیرعامل شرکت زیراکس (Xerox)است.زیراکس از شرکت‌ های پیشرو جهان در بخش مدیریت اسناد است که در زمینه تولید و فروش پرینترهای رنگی و سیاه‌ و سفید، سیستم‌ های چند منظوره، دستگاه‌ های فتوکپی، تولید دستگاه‌ های چاپ دیجیتال و سایر خدمات مربوط به این حوزه فعالیت دارد.
* شر وانگ
شر وانگ، رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل HTC سابقه درخشانی در صنعت الکترونیک داشته است. ذکاوت و نگرش استراتژیک او در زمینه تکنولوژی و کارآفرینی باعث شد تا وی نقش مهمی را در تاسیس تعداد زیادی از شرکت های تجاری در زمینه فناوری اطلاعات داشته باشد.
* ویرجینیا رومتی
ویرجینیا که اغلب با اسم جینی رومتی خطاب می شود، اولین مدیرعامل زنی است که در شرکت IBM منصوب شد. رومتی توانست رتبه دوم موفق ترین زن حوزه آی تی در سال ۲۰۱۴ را به خود اختصاص دهد و این موضوع در حالی است که وی مقام دهمین زن ثروتمند دنیا را نیز از آن خود کرده بود. اختصاص دوباره برترین زن حوزه آی تی در سال ۲۰۱۵ میلادی نشان از تلاش ها و کوشش های ویرجینی برای ارتقاء رتبه آی.بی.ام دارد.
* مگ وایتمن
وایتمن حدودا چهار سال است که به عنوان مدیر عامل شرکت HP منصوب و معرفی شده است. وی در حالی به عنوان پنجمین زن برتر حوزه آی تی در سال ۲۰۱۴ میلادی معرفی شده بود که پیش از آن نیز عنوان بیستمین زن ثروتمند دنیا را از آن خود کرده بود. وی در زمانی که مدیریت اچ پی را پذیرفت، سهام این شرکت سیر نزولی را طی می کرد اما این کمپانی با ورود وایتمن توانست دوران متفاوتی را تجربه کرده و شاخص سهام آن نیز روز به روز افزایش پیدا کند.
* آنجلا آهرنس
بعد از مدیر عامل شدن تیم کوک در کمپانی اپل، او اولین زنی بود که به تیم رهبری این کمپانی پیوست. او در طول دوران کاری خود در کمپانی های مشهور و بزرگی مانند بربری (Burberry)، دانا کران اینترنشنال (Donna Karan Internationa)، لیز کلیبورن (Liz Claiborne) و هنری بندل (Henri Bendel) فعالیت داشته است.
* سفرا کاتز
سفرا کاتز به مدت ۱۶ سال در کنار موسس و مدیرعامل اوراکل (Oracle) لاری الیسون (Larry Ellison) به فعالیت پرداخته و در سال ۲۰۱۴ میلادی تبدیل به یکی از کمک موسسان این کمپانی شد. او قبل از مدیر عامل شدنش در منصب های ریاست و مدیر مالی اوراکل نیز فعالیت کرده بود.
* سندی کارتر
وی مدیر اجرایی کمپانی IBM است که جزء اعضای اصلی در تعیین تصمیمات استراتژیک این کمپانی به شمار می رود و نقشی محوری در آن جا ایفا می کند.