Warning: fileperms(): stat failed for D:\HostingSpaces\segalnegar.net\segalnegar.net\wwwroot/ in D:\HostingSpaces\segalnegar.net\segalnegar.net\wwwroot\wp-admin\includes\file.php on line 914
segalnegar | دلیل قطع و وصل شدن (ریست شدن) مودم ADSL
segalnegar | دلیل قطع و وصل شدن (ریست شدن) مودم ADSL
3888
rtl,single,single-post,postid-3888,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-6.6,wpb-js-composer js-comp-ver-4.4.3,vc_responsive

دلیل قطع و وصل شدن (ریست شدن) مودم ADSL

۲۰ تیر دلیل قطع و وصل شدن (ریست شدن) مودم ADSL

اگر در حین استفاده از اینترنت متوجه می‌شوید که مودم ADSL شما خود به خود ریست می‌شود، ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد اما عمدتاً از این موارد خارج نیست:

۱خط تلفن شما SNR کمی دارد:

SNR مخفف signal to Noise ratio و به معنی «نسبت سیگنال به نویز» است و مشخص است که هر چقدر این عدد کمتر باشد، یعنی سیگنال با نویز بیشتری به مودم شما رسیده است. همین نویز باعث ریست شدن مودم می‌شود.

برای مشاهده SNR خط خود، وارد کنترل پنل مودم خود شوید (معمولاً با وارد کردن آی.پی 192.168.1.1 وارد کنترل پنل مودمتان می‌شوید)

در پایین صفحه اول باید چنین آماری را مشاهده کنید:

اگر SNR خط شما کمتر از ۱۰ است، با ISP خود تماس بگیرید و موضوع را گزارش کنید… آن‌ها پیگیری خواهند کرد تا مشکل رفع شود.

 

۲از Splitter استفاده نکرده‌اید:

اگر روی خط خود از Splitter (یعنی جداکننده سیگنال تلفن از سیگنال اینترنت) استفاده نکنید، ممکن است به محض اینکه کسی با خط شما تماس می‌گیرد، مودم شما ریست شود. (دلیل آن این است که وقتی کسی تماس می‌گیرد، برق روی خط تلفن شما افزایش پیدا می‌کند و این برق ممکن است باعث ریست شدن مودم شود)

 

۳مودم شما نیم‌سوز شده است:

خیلی از اوقات هم مودم شما نیم‌سوز شده و همین موضوع باعث ریست شدن آن می‌شود.

حتی الامکان یک مودم از دوست یا آشنایانتان برای یک روز قرض بگیرید و با آن کار کنید و ببینید آیا در این یک روز، این مودم هم ریست می‌شود؟ اگر نشد یعنی مودم شما عیب پیدا کرده است.

 

۴کابل تلفن یا شبکه شما از کنار کابل برق عبور کرده است:

اگر کابل تلفن یا شبکه از کنار کابل برق عبور کند، به خاطر میدان الکتریکی که اطراف کابل برق تشکیل می‌شود، روی کابل تلفن و شبکه نویز می‌اندازد و همین ممکن است مشکل‌زا باشد. مثلاً اگر یک لامپ را روشن می‌کنید و مودم شما ریست می‌شود، به احتمال بسیار زیاد، به خاطر این است که کابل تلفن یا شبکه از کنار کابل این لامپ عبور کرده…

 

۵ترجیحاً از USB برای اتصال مودم به کامپیوتر استفاده نکنید:

گاهی اوقات استفاده از USB برای اتصال مودم به کامپیوتر به خاطر نوسان برق پورت USB باعث ریست شدن مودم می‌شود…