Corning

مشاهده به عنوان Grid لیست
مرتب سازی بر اساس
نمایش هر صفحه

کابل شبکه Outdoor FutureCom™ S/FTP 800/23 with Diffusion Barrier - Corning

کابل شبکه سری FutureCom™ S/FTP 800/23 ، با طراحی منحصر به فرد و پشتیبانی تا 1000 MHz جزو کابل های گروه Cat 7 با مصارف خارج از ساختمان ها یا Outdoor می باشد که کلیه استاندارد های گروه Cat 7 شامل EN 50288-4-1 و IEC 61156-5. را دارا بوده و پشتیبانی لینک در شبکه های ساختار یافته را مطابق ISO/IEC 11801 AMD:2 (2010) و EN 50173 (Series) را با سرعت پایه 10 گیگ ارائه می نماید. روکش مستحکم دو لایه مناسب پروژه های Outdoor همراه با پوشش فویل و شیلد ( تارهای فلزی به هم تابیده ) در زیر لایه دوم اصلی روکش و استاندارد برخورداری هر زوج به هم تابیده مسی از پوشش محافظتی فویلی به طور جداگانه PiMF از برترین ویژگی های کابل های S/FTP سری FutureCom شرکت کورنینگ می باشند.

کابل فیبر نوری Optical Fiber Cables

کابل های فیبر نوری از فناوری بسیار پشرفته ای بهره می برند چرا که فرایند انتقال در آنها از طریق نور و پالس های نوری صورت می پزیرد و همچنین سرعت و ظرفیت انتقال اطلاعات در آنها بسیار بیشتر از روش های دیگر است، همانند کابل های مسی که وظیفه الکترون ها در آنها انتقال اعداد صفر و یک می باشد در کابل های نوری نیز این وظیفه توسط پالس های نوری صورت میپذیرد، بنابر این در شبکه های نوری بر خلاف کابل های شبکه مسی امواج و میدان های الکترومغناطیسی تاثیری بر روی انتقال اطلاعات نمی گذارند . توانایی انتقال اطلاعات در کابل های فیبر نوری مختلف ، متفاوت بوده و انتخاب صحیح کابل مناسب با پروژه نیازمند دانش فنی از عملکرد کابل فیبر نوری و نیاز های پروژه است. تاکنون بیش از 4 دهه از اختراع و بکارگیری اولین کابل فیبر نوری توسط شرکت کورنینگ Corning می گذرد و در طی این سال ها کابل های فیبر نوری به زیر ساخت های ارتباطی کشور ها ملحق گردیده اند، دسته بندی کابل های فیبر نوری بیشتر بر اساس نوع مصرف، شرایط محیطی و همچنین سرعت و میزان ترافیک انتقال اطلاعات می باشد. . کابل فیبر نوری به دو شکل مالتی مد و سینگل مد قابل ارائه می باشد، جدا از معیار افت در کیلومتر میتوان انواع تارهای سینگل مد OS1, OS2و مالتی مود OM1,OM2,OM3,OM4 را نام برد، کابل های مالتی مود توانایی بیشتری در انتقال اطلاعات با سرعت بالا در مسافت های کوتاه را دارا می باشند و به همین جهت در مسافت های بین 600 - 400 متر مورد استفاده قرار می گیرند، نوع تک حالتی یا سینگل مود در مسافت های طولاتی تر استفاده میگردد، دسته بندی بعدی مربوط به شرایط محیطی و عبوری کابل می باشد که انواع کابل های فیبر نوری Outdoor , IN/OUT, indoor را شامل میشود. همچنین می توان به انواع کابل های فیبر نوری شامل تاید بافر، لوز تیوب، کابل های نوری هوایی، دریایی، کایل های فیبر دمشی، مایکروداکت Air -blown-fiber، کابل های فیبر نوری کامپوزیت و ترکیبی ، کابل های فیبر نوری بریک اوت، زیپ کورد ها نیز اشاره نمود. از قسمت زیر مینوانید کابل مورد نیاز خود را بیابید!

پچ پنل های فیبر نوری Fiber Optic Patch panels

پچ پنل های فیبر نوری بیشتر بعنوان تجهیزات توزیع کننده نوری نیز شناخته می شوند، کاربری پچ پنل ها به عنوان محل سربندی کابل های نوری جهت تسهیل در برقراری ارتباط و دسترسی سریعتر به کابل و مدیریت صحیح ارتباطات نوری می باشد. بر اساس استاندارد ISO/IEC 11801 بند 3.1.25 لزوم استفاده از پچ پنل ها و تجهیزات جانبی آن شامل آداپتور، پیگتیل ، پچ کورد و کاست فیبر نوری امری ضروری است و کلیه این تجهیزات می بایستی با یکدیگر مورد کاربری قرار گیرند. پچ پنل ها جهت سربندی کابل های نوری مورد استفاده قرار می گیرند و بیشتر آنها فلزی می باشند که در این صورت بر اساس استاندراد TIA-607-B می بایست کلیه تجهیزات فلزی به سیستم ارت یا زمین متصل گردند، با توجه به سربندی کابل داخل پچ پنل ها، نه تنها با وجود کاست از فیوژن های فیبر نوری محافظت می گردد به علاوه سرمایه اصلی پروژه نیز که کابل فیبر نوری می باشد در داخل پچ پنل محافظت می گردد، در این خصوص پیگتیل ها نیز از سمت کانکتور روی اداپتور های فیبر نوری در پنل داخلی قرار می گیرند، در قسمت بیرونی این پنل پچ کورد ها وظیفه اتصال لینک های سربندی شده در داخل پچ پنل را با سوئیچ ها و یا دستگاه های اکتیو را برعهده دارند. استفاده از برند معتبر و استاندارد ، رعایت استاندارد رنگ بندی فیبر نوری TIA-598-C از طرف گروه سربندی و رعایت استاندارد اتصال به زمین TIA-607-B ، DIN EN 50310 در نصب و راه اندازی پروژه های فیبر نوری امری ضروری است که در افزایش طول عمر شبکه و کاربری آسان تر آن موثر است. پچ پنل های فیبر نوری بیشتر به عنوان محل مدیریت کابل نیز شناسایی می گردند، پچ پنل فیبر نوری بر اساس نوع استفاده در نصب به دونوع پچ پنل های قابل نصب در رک ها ( رکمونت پچ پنل ) و دیگری پچ پنل قابل نصب بر روی دیوار یا پچ پنل دیواری یا باکس فیبر نوری دیواری شناخته می شوند. بر اساس نوع پروژه صنعتی ، اداری و.. پچ پنل ها دارای پروتکل های حفاظتی ( IP ) شرایط پیرامونی می باشند. با توجه به نوع آداپتور مورد استفاده پنل های قرار گیری آداپتورها، در اشکال مختلف جهت تجهیز انواع کانکتور های فیبر نوری طراحی و تولید می گردند.

کابل صنعتی شبکه کورنینگ FutureCom™ S/FTP 800/23, Cat 7

کابل شبکه صنعتی سری FutureCom™ S/FTP 800/23 با روکش پلی یورتان مناسب پروژه های صنعتی وقرارگیری در خروجی های صنعتی FutureCom است، پشتیبانی تا بیش از 1000 MHz و قرار گیری در گروه Cat 7 مطابق استاندارد های EN 50288-4-1 و IEC 61156-5 به همراه طراحی منحصر به فرد و وزن پایین ، پوشش فویل و شیلد ( تارهای فلزی به هم تابیده ) در زیر روکش اصلی و استاندارد برخورداری هر زوج به هم تابیده مسی از پوشش محافظتی فویلی به طور جداگانه PiMF از برترین ویژگی های کابل های S/FTP سری FutureCom شرکت کورنینگ می باشند. پشتیبانی از بالاترین استاندارد های شبکه و سرعت 10 گیگ مطابق استاندارد IEEE 802.3an ، روکش LSZH و مقاوم در برابر آتش ، خورنده ها و برخورداری از استاندارد عدم انتشار گازهای سمی هالوژن در صورت حریق از دیگر ویژگی های سری کابل های شبکه صنعتی کورنینگ است.

پیگتیل فیبر نوری Fiber Optic Pigtail

یکی از تجهیزات پسیو فیبر نوری مورد نیاز در سربندی و ترمینیشن کابل های نوری، پیگتیل های فیبر نوری می باشند. در واقع پیگتیل های فیبر نوری کابل های تک رشته ای از نوع OFNR تاید بافرد بوده که در یکی از دو انتهای آن کانکتور فیبر نوری در کارخانه ای مجهز، سربندی و متصل گردیده است. فرایند اتصال کانکتور بر اساس استاندارد های پیشرفته صورت میگیرد و عموما شامل چند مرحله: آماده سازی، برش مسطح، پولیش های مختلف و در نهایت نصب بدنه کانکتور می باشد. پیگتیل های فیبر نوری در دو نوع سینگل مد و مالتی مد بصورت تکی یا پک 12 تایی ارائه می گردند، بر اساس استاندارد ISO/IEC 11801 پیگتیل های نوری بایستی طولی برابر 2 الی 3 متر داشته باشند، البته رعایت استاندارد ANSI/TIA 568-C.3 در تولید قطعات پسیو فیبر نوری امری ضروری می باشد. بر این اساس پیگتیل های نوری سینگل مد با انواع کانکتور های ST,LC,SC و E2000 ارائه می گردند که میتوانند نوع پولیشی بر اساس استاندارد به UPC و APC داشته باشند، البته حداکثر افت قرارگیری یا Insertion loss بر اساس همین استاندارد 0.2db در نظر گرفته شده در دامنه طول موج نامرئی 1310 الی 1550 نانومتر می باشد. پیگتیل های فیبر نوری مالتی مد نیز با انواع کانکتور های ST,LC,SC و در شرایط سفارشی با کانکتور E2000 نیز ارائه می گردند که بایستی نوع پولیش آنها بر اساس استاندارد PC باشد، البته حداکثر افت قرارگیری یا Insertion loss بر اساس همین استاندارد 0.3db برای ارتباطات مالتی مد در نظر گرفته شده که در دامنه طول موج 800 الی 1300 نانومتر می باشد.معیارهای افت بر اساس دسی بل اندازه گیری می شوند. نوع دیگری از افت که بسیار حائز اهمیت می باشد افت برگشتی به اختصار ORL یا Optical Return loss نامیده میشود. بازتاب یا انعکاس یا افت برگشتی در اثر برخورد نور با سطح و در نتیجه برگشت مقداری از آن نور صورت می پذیرد. در این مقوله ذکراین مسئله بسیار حائز اهمیت است ، تنها جوش فیبر نوری یا فیوژن با دستگاه های Core alignment فاقد این افت می باشند. در نوع سینگل مد OS2 ( نوع OS1 فاقد استاندارد می باشد) با پولیش زاویه دار APC یا Angled Physical Contact polish شرایط به گونه ای بهتر باعث عملکرد آن میگردد چرا که میزان ORL آن به بیشتر از -70db خواهد رسید در مقایسه با نوع معمولی سینگل UPC یا (Ultra Physical Contact) polish این مقدار در بهترین حالت کیفی خود به دامنه -50db خواهد رسید گرچه بیشتر ارتباطات UPC مقدار -30db الی -40db دسیبل را نمایش می هند. هرچه این میزان به اعداد کوچکتر نزدیک گردد ارتباطات پایدارتر و با کیفیت تر است، تولید با پولیش APC نیازمند خط تولید بدون خطا با دقت بالاست ،

کابل شبکه Cat 6A 10G - FutureCom™ S/FTP 550/23, blue Corning

کابل شبکه مسی سری FutureCom™ S/FTP 550/23 شرکت کورنینگ مناسب پروژه های شبکه ساختار یافته با نیاز پشتیبانی با بیش از 550 MHz و انتقال اطلاعات با سرعت بالای 10 گیگابیت 10 Gigabit مطابق استاندارد های گروه Cat 6A شامل IEC 61156-5 و EN 50288-10-1 می باشد. برترین فناوری ارتباطات های لینک شبکه با سرعت های بالا مطابق استاندارد های ISO/IEC 11801 (Edition 2.2: 2011) و EN 50173 (Series) ، پشتیبانی سرعت تا 10 گیگ مطابق استاندارد IEEE 802.3an به همراه طراحی منحصر به فرد و وزن پایین ، پوشش فویل و شیلد ( تارهای فلزی به هم تابیده ) در زیر روکش اصلی و استاندارد برخورداری هر زوج به هم تابیده مسی از پوشش محافظتی فویلی به طور جداگانه PiMF از برترین ویژگی های کابل های S/FTP سری FutureCom شرکت کورنینگ می باشند. باتوجه به استاندارد های بسیار بالا در پوشش های محافظتی عبور کابل به همراه سیم ها و کابل های برق هیچگونه تاثیری بر سرعت و انتقال اطلاعات در کابل های S/FTP کورنینگ نداشته و مطابق استاندارد های عملکردی بالای EN 55022 و EN 55024 و CE-compatible می باشد.